Jest takie powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje. Każdy z nas, urządzi wnętrze dokładnie tak jak, będzie chciał zależy to oczywiście od naszych upodobań i potrzeb. Warto również zwrócić uwagę na to, co jest aktualnie w modzie a także uniwersalne. Na rynku są rozwiązania, które skradły serca wielu osób, przede wszystkim przez połączenie innowacyjności z użytecznością i doskonałym wyglądem. Najlepszym tego przykładem jest styl boho. Jak zatem urządzić funkcjonalnie pomieszczenie w stylu boho?

Cechy charakterystyczne boho.

Styl boho to w dużym skrócie duża liczba tkanin, dekoracji, a zwłaszcza kolorów – w dużej mierze stonowanych i świetnie dopasowanych. W tym wszystkim ważne jest również, przedmioty, które mają dla nas wartość sentymentalną, które możemy umieścić w dowolnym miejscu. Taka kompozycja całości powoduje, że wnętrza w stylu boho są niezwykle popularne, gdyż pozwalają nam się wyciszyć a także zrelaksować, w otoczeniu osobistych pamiątek czy istotnych motywów.

Jak przygotować biuro w stylu boho?

Biuro najczęściej kojarzy się nam się z pracą oraz zobowiązaniami zawodowymi. Takowe nastawienie nie sprzyja kreatywnemu myśleniu. Musimy zatem pomyśleć o wnętrzu, które mogłoby być dla nas połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Gdy zastanawiamy się jak przygotować biuro w stylu boho, to jest na kilka prostych przepisów, uwzględniające klasyczne elementy tego stylu.

1. Pamiętajmy o tym, żeby w swoim pomieszczeniu biurowym zastosować spokojną kolorystykę – beż, odcienie zieleni, kolor żółty i brązowy, zdarza się także szary. Chodzi nie tylko o ściany, lecz także o meble i dodatki.

2. Miej w biurze rzeczy, które są dla Ciebie ważne – zdjęcia lub pamiątki z wyjazdów lub wyjść z bliskimi. Wszystko to, co stanowi dla Ciebie wartość sentymentalną.

3. Boho to niejednokrotnie mieszanka – nie musisz martwić się tym, że fotel nie pasuje do biurka. Materiały, wzory i kolory to osobisty styl, bo to Ty powinieneś czuć się tam komfortowo – zwłaszcza kiedy mowa o miejscu potencjalnej pracy.

Pomoc fachowca – nie musisz działać samemu.

Jeżeli stwierdzisz, iż kompletnie nie odnajdujesz się w tym i nie chcesz nawet spróbować, zawsze możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty. Architekt wnętrz w Poznaniu urządzi Twoje biuro w stylistyce boho od podstaw – ściany, kolorystyka, meble i dodatki, a Ty zakończysz tylko cały projekt indywidualnymi przedmiotami biurowymi, takimi jak laptop, przybornik albo kuweta na dokumenty. Warto pamiętać, iż takowe usługi można bez problemu znaleźć w większości dużych miast takich jak Poznań, Wrocław czy Gdańsk, co automatycznie sprawia, że nietrudno jest znaleźć idealną ofertę dla siebie.

Pewnie polubisz też...