Zdrowie

Co robić w przypadku chronicznych migren głowy?

Ból głowy to , która męczy wiele osób. Często pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie i pozostaje z nami na zdecydowanie dłużej, niż byśmy tego chcieli. Jak postępować w chwili, kiedy migrena towarzyszy nam zdecydowanie za często oraz paraliżuje normalne funkcjonowanie? Najlepszym wyjściem jest rezonans magnetyczny głowy.

Co zrobić, w sytuacji gdy ogromny ból głowy staje się codziennością?

Po pierwsze i najważniejsze, nie wolno bagatelizować takich bóli. Jak w przypadku większość dolegliwości, może to być oznaka zdecydowanie poważniejszych problemów, niż nam się wydaje. Trzeba w porę zasięgnąć pomocy lekarskiej i pójść na odpowiednie badania. Nasilające się bóle głowy mogą być oznaką zdecydowanie poważniejszych chorób, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia a nawet życia. Są to m.in.:
– nadciśnienie tętnicze
– choroby kręgosłupa
– guzy wewnętrzne. Nikt z nas nie chciałby usłyszeć takiej diagnozy. Dlatego tak ważna jest pomoc fachowca, szczególnie kiedy chodzi o dolegliwości w obrębie głowy. Najistotniejsze jest to, żeby od razu zacząć działać. Co robić, kiedy ból głowy z dnia na dzień staję się coraz silniejszy?

Rezonans magnetyczny – jakie niesie korzyści?

Rezonans magnetyczny jest badaniem bezpiecznym. Najważniejsze, że jest to badanie, podczas którego nie korzysta się z promieni rentgenowskich, których wielu ludzi się obawia. Jest ono również całkowicie nieszkodliwe dla kobiet w ciąży. Z tego powodu, tak wiele osób, które pojawiają się u lekarzy pierwszego kontaktu po poradę w przypadku przewlekłych bólów głowy, dostają skierowanie na badanie rezonansem magnetyczny. Wykonanie takiego badanie pomoże ustalić przyczyny częstych migren a co za tym idzie – w przypadku wykrycia nieprawidłowości – dobranie odpowiedniego leczenia. Musimy pamiętać, iż rezonans magnetyczny to badanie, jest wykonywane w większości polskich miast, nie tylko na NFZ ale również prywatnie .

Pewnie polubisz też...