Ogrzewanie

Działanie i zalety rekuperacji

Rekuperacja staje się coraz popularniejsza w rejonie Gdańska i całego Trójmiasta. Do wzrostu zapotrzebowania przyczynia się postęp technologii budowlanych. Gdy nowopowstałe budynki stają się coraz lepiej izolowane, często używane są szczelne okna, rotacja powietrza we wnętrzu jest trudnością. Poznaj zalety rekuperacji i sprawdź, jaka jest zasada jej działania.

Jak działa rekuperacja?

Najbardziej instynktowną rzeczą, którą robi większość osób, jest otworzenie okien. Wiąże się to jednakże ze sporą utratą ciepła w pokojach wentylowanych w ten sposób. Przychodzi do tego hałas oraz pyły z zewnątrz kłopotliwe dla osób z alergią, zwłaszcza jeżeli chodzi o duże miasto takie jak Gdańsk lub Gdynia. Rekuperacja to system wentylacji nawiewno – wywiewnej z odzyskiem ciepła. Dzięki wirnikom świeże zimne powietrze, które zostaje zasysane do pomieszczenia zostaje ocieplone dzięki energii odzyskanej z powietrza, które zostało wyciągnięte z pomieszczenia. Proces ten zachodzi bez hałasu oraz przy znikomym zużyciu energii.

Dlaczego warto postawić na rekuperację

Niewątpliwą zaletą rekuperacji jest sprawa oszczędności. Rekuperacja umożliwia na zaoszczędzenie na opłatach za ogrzewanie nawet do 70%, dzięki temu, że nie wytraca się temperatura podczas wentylacji pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu filtracji możesz rozkoszować się czystym powietrzem bez nieprzyjemnych zapachów czy hałasu. Jest to także bardzo ekologiczne rozwiązanie. Bez rekuperacji budynki ekologiczne czy pasywne nie są w stanie dobrze działać. Największą zaletą rekuperacji jest jednak jej pożyteczny wpływ na zdrowie, dzięki czystemu powietrzu o właściwej temperaturze i wilgotności poczujesz się lepiej, Twój sen stanie się zdrowszy, zwiększy się Twoja koncentracja, ciało i błony śluzowe będą odpowiednio nawilżone, a alergicy zyskają wolne od pyłków powietrze.

Jak zamontować rekuperację

Aby rekuperacja funkcjonowała bez zarzutu, konieczny jest dobry projekt techniczny i profesjonalny montaż. Warto skorzystać z usług fachowej firmy działającej na terenie Trójmiasta. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się czystym powietrzem przez długi czas.

Źródło: Ecosynergia

Pewnie polubisz też...