Porządek

Jak czyścić nawierzchnie metalowe?

Metalowe elementy są coraz bardziej popularne w domowych meblach. Metal to materiał na tyle ponadczasowy, iż idealnie wpasuje się we wszystkich dekoracjach i meblach – wykonanych z drewna lub szklanych. W niektórych przypadkach będą to nogi od drewnianego lub szklanego stołu albo po prostu mebel w całości wykonany z metalu – jak np. krzesło, biurko lub stolik kawowy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że o wszystkie elementy dekoracyjne i funkcjonalne domu należy odpowiednio zadbać, dowiedzmy się, jak prawidłowo czyścić metalowe powierzchnie w naszym mieszkaniu.

Powierzchnie metalowe w domach

Powierzchnie metalowe, które zaimplementowane są w naszym domu, w większości są proste w czyszczeniu. Ale tak, jak w kwestii reszty mebli i elementów wystroju, powinny być regularnie czyszczone, a takie czyszczenie powinno być wykonywane z użyciem dobrych detergentów. Powierzchnie metalowe, które mamy w domach trzeba czyścić regularnie i niezbyt intensywnie. Najlepszą i najbardziej sprawdzoną metodą jest użycie namoczonej ściereczki z mikrofibry, w celu starcia kurzu, iz kolei w sytuacji, kiedy powierzchnia wymaga kompleksowego czyszczenia – można skorzystać z pomocy płynu do naczyń który powinniśmy rozcieńczyć z wodą. Takie połączenie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku delikatnych fragmentów.

Czyszczenie powierzchni metalowych z zaawansowaną korozją

Jeśli na metalu szczególnie takim, który pełni istotną funkcję w konstrukcji albo jest jej kluczowym elementem, czyszczenie korozji jest zdecydowanie bardziej skomplikowanym procesem. Na usunięcie korozji z metalu są dwa sposoby – chemiczny albo mechaniczny. Oba charakteryzują się różnym poziomem ryzyka, dla osoby, która będzie ten zabieg wykonywała. Proces jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny, ponieważ do jego wykonania musimy użyć substancji żrących. Z kolei do drugiego z przedstawionych, potrzebne nam będą szczotki techniczne lub szczotki druciane. Mechaniczna metoda czyszczenia metalu jest często stosowana w przypadku większych powierzchni.

Pewnie polubisz też...