Ogród i balkon

Jak można zabezpieczyć ogród przed dzikimi zwierzętami?

W naszym kraju zostały wprowadzone wyznaczone okresy polowań na zwierzynę. W ustawie „Prawo łowieckie” czy też w rozporządzeniu ministra środowiska w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych ustalono sposób finansowego zadośćuczynienia w przypadku zniszczeń które zostały dokonane przez zwierzęta. Czy jesteśmy jednak w stanie ochronić swój ogród przed nimi

Zabezpieczenie terenu – o tym pamiętaj

Ogrodzenie betonowe w Wielkopolsce to najpopularniejsza metoda na ogrodzenie. Zadbaj też o betonową podmurówkę która będzie utrudniać podkop. Jaka musi być wysokość tego płotu? Warto, aby wysokość płotu wynosiła nawet dwa metry. Jeśli ogrodzenie będzie niższe to przykładowo skoczna sarna będzie mogła przeskoczyć ogrodzenie. Nie zapominaj także aby druty były gęsto rozstawione, ponieważ mały zając będzie mógł dostać się do ogródka. Z kolei dzik jest w stanie zniszczyć ogrodzenie. Jeśli więc się ich obawiasz to warto zakupić elektryczne pastuchy. W jaki sposób one działają? Wytwarzają pole magnetyczne, które zwierzę wyczuwa i będzie omijać nasz ogród.

Ochrona drzew

Bez wątpienia taka zwierzyna jak sarna czy jeleń lubią korę z drzewek owocowych. Dlatego właśnie warto je chronić używając do tego:

– matę słomianą albo wiklinową,

– osłonkę perforowaną dookoła drzewka,

– plastikową tubkę,

– wielokolorowe wstążki na gałązkach.

Często także zagrożenie przyfruwa z powietrza. Ptaki lubią odżywiać się owocami i wydziobują nasiona. Jak można się przed tym zabezpieczyć? Możesz ustawiać strachy na wróble.

Pewnie polubisz też...