Aranżacja

Jak wyglądają prace architekta wnętrz z Poznania

W tym wpisie pokazujemy zachwycające projekty stworzone przez Home Plan – architekta wnętrz z Poznania.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W kancelarii znajdują się szklane drzwi oraz ściany a także okazałe okna z drewnianymi futrynami. Dzięki temu pomieszczenie jest jasne. Przy każdym oknie wiszą grafitowe zasłony. W centralnej części pokoju postawiony został spory ciemnoszary stół, a dookoła stołu jasno szare krzesła na metalowych nogach. Zaraz obok wyjścia na balkon w ścianie jest zamontowana szafka na książki. Regał składa się z 6 półek i jest w kolorze ciemnego brązu. Architekt wnętrz mądrze wmontował go w ścianę, w ten sposób nie zajmuje wcale przestrzeni.

Na suficie wiszą dwie czarne lampy. Wyglądają trochę jak wielki kapelusz słomkowy lub parasol przeciwsłoneczny. Posiadają zamontowane spore żarówki, wobec tego tuż po zmroku lokal może być dobrze oświetlony.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Pierwszy poziom lokalu w Poznaniu zawiera salon, który jest zintegrowany z kuchnią. Ujrzymy w nim niesamowicie funkcjonalne parapety, które są też stołem kuchennym. Przy białych parapetach ustawiono 2 wysokie, barowe krzesła a siedząc przy nich można obserwować jak wygląda dzień na zewnątrz. Pod parapetami w kuchni została zamontowana szafka, która jest biała – tak samo jak wszelkie meble kuchenny. Zaraz nad zlewem i blatami zamontowano półkę, w ten sposób kuchnia otrzymała dodatkową miejsce na doniczki z kwiatami i nieduże przedmioty codziennego użytku. 
Architekt wnętrz mądrze oddzielił kuchnię od części salonu za pomocą położenia innej podłogi – w kuchni znajdziemy interesujące kafelki w kształcie sześciokątów i dodatkowo mające różne odcienie szarości. W pokoju wypoczynkowym inaczej niż w kuchni jest podłoga drewniana. W części wypoczynkowej, ale tuż obok kuchni został ustawiony sporej wielkości stół w czarnym kolorze, a dostawione są do niego nie takie same krzesła – są one czerwone, białe jak i czarne. Zaraz nad stołem wisi biała lampa, która oprócz ładnego wyglądu jest także funkcjonalna i można ją przesuwać w pozostałe fragmenty pomieszczenia. W części wypoczynkowej parapet też nie jest nieużyteczny – wszędzie zostały postawione rośliny doniczkowe a w dodatku została pod nim stworzona biblioteczka.
Na przeciwko kuchni obok ściany ulokowana została grafitowa kanapa – narożnik. Przed nią leży stylowy czarno-biało-szary dywan z azteckimi wzorami. Na dywanie ulokowany został stolik kawowy, która ma barwę jasnego brązu, a szary bieżnik idealnie łączy się z kanapą i dywanem. Tuż przy kanapie ustawiono lampę stojącą, która powoduje, że nawet po zachodzie słońca zaczytanie się w lekturę nie będzie problemem. Zaraz obok lampy mieszczą się stylowe drewniane schody z białą balustradą, które zaprowadzą Cię na drugie piętro lokalu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W lokalu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan oddał się organizowaniu łazienki. Zostały w niej założone modne czarne kafelki. Kafelki nie są standardowymi prostokątami, ale posiadają budowę rombu i są ułożone na ścianie na zmianę, tak, że tworzą strzały w dół i górę. W łazience postawiona została biała szafka z czarnym blatem, a na nim biały prostokątny zlew z metalicznym wysokim kranem. Zaraz nad zlewem architekt wnętrz postanowił zawiesić owalne lustro, a obok niego czarną lampę – kinkiet. 
Dodatkowo w lokalu w Poznaniu Home Plan postanowiło ulokować dużą białą szafę, która sprytnie odgradza przedpokój od salonu. Szafa ta ma drewnianą dziurę, która jest w tym samym czasie ławką, na której można na przykład rozebrać się, ale jest również wieszakiem na płaszcze oraz akcesoria.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postawił na bardzo unikalny zabieg – betonowy sufit. Doskonale pasuje on zarówno do salonu jak i pokoju dziecięcego. W salonie pięknie dopełnia się to z paleniskiem i miejscem do trzymania drewna oraz grafitową kanapą. Na dodatek mieszkanie posiada podłogi w kolorze ciemnego drewna i ogromne okna, które są zamontowane na długości całej ściany. Do betonowego sufitu idealnie pasują żaluzje, które wiszą w oknach.
Identyczne żaluzje i podłogi widnieją także w pokoju dla dziecka, który ma biało-szarą tapetę, która przedstawia drzewa. Pod tą ścianą architekt wnętrz zadecydował o postawieniu białego łóżka – domku. Na środku pokoju za to ulokowany został dywan w kolorze białym i różnokolorowe poduszki. Wszystkie barwy idealnie ze sobą grają i pomimo zastosowania dużej ilości białego i szarego – pokój nie jest smutny.

Pewnie polubisz też...