Ogrzewanie

Klimatyzacja do biura – o czym pamiętać decydując się na instalację?

Gdy spędzasz dużo czasu w firmie, w ciepłej porze może to być to duże obciążenie. Chyba że zamontowana jest w nim klimatyzacja, która zagwarantuje wygodę każdemu z pracowników. Na efektywność ludzi potężne oddziaływanie mogą mieć czynniki zewnętrzne. Może okazać się, iż szybkość czynności bardzo spadnie, jeśli będą oni postawieni w sytuacji działania w za niskiej lub zbyt ciepłej temperaturze. Kiedy rozważasz nad instalacją klimatyzacji w biurze, opłaca się, byś pomyślał o paru sprawach.

Partnerem tekstu jest greentechklima.pl – specjalista w zakresie instalacji klimatyzacji na obszarze województwa Kujawsko-Pomorskiego – Torunia, Grudziąca, Brodnicy. 

Komfort dla twoich pracowników

Klimatyzacja stworzy wygodne środowisko dla pracowników. Pracownicy mogą czuć się znużeni, zdenerwowani i słabi, jeśli zmuszeni pracować w skrajnych temperaturach. Uczucie niewielkiego poziomu energii nie pozwoli im w pełni skoncentrować się na należących do nich obowiązkach. Klimatyzacja umożliwi powrót do optymalnego tempa pracy i lepszych wyników regulując temperaturę w miejscu pracy w optymalnych granicach. 

Zbyt niska temperatura

W sytuacji gdy pracownicy Twojego biura muszą pracować w skrajnie niskich temperaturach, będą skarżyć się z powodu objawów takich jak wysuszenie oczu, choroby dróg oddechowych, a także problemy ze skórą.

Czym skutkuje zbyt wysoka temperatura w biurze

Kiedy zaś przyjdzie im przebywać w gorącym budynku, wystąpią objawy, takie jak wysypki cieplne, odwodnienie, nadmierne pocenie i udar cieplny.

_____

Klimatyzator, który wybierzesz do biura, powinien być w stanie ciągle utrzymać odpowiednią temperaturę w biurze, aby uniknąć problemów zdrowotnych spowodowanych pracą w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Wiosną powinien także być w stanie usuwać alergeny, które w innym wypadku mogą powodować podrażnienie nosa, skóry, oczu.

O czym powinieneś pamiętać przed zakupem klimatyzatora?

Dobierając klimatyzację do swojego biura, możesz trafić na jednostki klimatyzacji o zróżnicowanej efektywności i klasie energetycznej. Powinieneś wybrać taki, który będzie pasujący do Twojego lokalu. Trzeba dopasować rodzaj i moc klimatyzacji zależnie od rozmiaru biura, jakie ma być klimatyzowane oraz skali ciepłoty środowiska.

Wszystkie urządzenia klimatyzacyjne posiadają w dzisiejszych czasach klasyfikację wydajności energetycznej, czyli tak zwane klasy. Są znakowane literami od G do A (w ramach tej klasy zostały stworzone 3 specjalne kategorie – A+, A++, A+++). Klasa A odpowiada najniższemu poborowi energetycznemu, jest więc najbardziej oszczędna.

Nie musisz bać się, że klimatyzacja źle wpłynie na twój budżet i istotnie powiększy rachunki za prąd, Klimatyzacja o stosownej wydajności energetycznej nie będzie powodować strat. Powinieneś również wziąć pod uwagę różne dostępne opcje, jak między innymi szybkość obrotów wentylatora, elektroniczny system kontrolowania temperatury i funkcję konfiguracji uśpienia.

Wszystkie opisane dodatki mogą pomóc w zredukowaniu zużycia prądu, ale nie tylko, są one bardzo pomocne w trakcie codziennego eksploatowania klimatyzacji i pozwalają jeszcze skuteczniej spersonalizować aktywność klimatyzatora do potrzeb Twojego pomieszczenia.

Pewnie polubisz też...