Ogrzewanie

Kominek gazowy wolnostojący – porady

Tworząc nasze nowe pomieszczenie, takie jak salon albo sypialnia zawsze pragniemy, żeby stało się dla nas pomieszczeniem, w którym zaznamy wytchnienia i spokoju po całym dniu. Kominek gazowy we wszystkich wnętrzach okaże się dobrym wyborem, ponieważ jest idealnym elementem, dodającym charakteru i klasy. Możliwość obserwowania spalającego się ognia, ogrzewającego nasze mieszkanie lub dom zawsze stwarza wyjątkowo magiczną atmosferę.

Gdzie szukać dobry wolnostojący kominek gazowy?

W jaki sposób zacząć swoją przygodę z wolnostojącym kominkiem gazowym?

Zakup idealnego do swojego wnętrza urządzenia to nie wszystko. Plan zostanie zrealizowany wówczas, gdy dobrze przeanalizujemy całą operację od deski do deski. Nie zapominajmy, że najważniejsze jest kompleksowe przygotowanie. Przed tym, gdy zdecydujemy się na zakup kominka zwróćmy uwagę, żeby pomieszczenie było dobrze przygotowane na jego montaż. Oto lista rzeczy, które trzeba wykonać przed zakupem:

  • Doprowadzenie instalacji gazowej, do odpowiedniego pomieszczenia – tam, gdzie stanie nasz nowy nabytek, z oczywistych względów musi być też instalacja gazowa.
  • Według przepisów prawnych, każde urządzenie gazowe objęte jest koniecznością posiadania zezwolenia na budowę. Jeśli jednak jest to nagła zmiana, powinna być ujęta na aktualnych dokumentach. Projekt instalacji gazowe musi być fragmentem projektu budowlanego.
  • Odpowiednie doprowadzenie rur z gazem a także dokładnie wymierzona średnica rury (powinna ona mieć maksymalnie 3-4 cale).
  • Kompleksowe przygotowanie komina (jeśli jest taka konieczność – pamiętajmy, iż kominek może być zaimplementowany bez udziału komina w całym procesie. Wtedy jednak trzeba zatroszczyć się o odpowiednią wentylację za pomocą przewodu) – to zadanie dla zatrudnionych przez nas fachowców.

Wyżej wymienione fragmenty, ogólnych przygotowań są niezwykle istotne. Kilka z nich mamy możliwość zrobić sami, jednak zazwyczaj wyżej wymienione czynności są robione przez zawodowców.

Design + wygoda

Podczas wyboru takiego rozwiązania trzeba się kierować nie tylko indywidualnym poczuciem stylu, jak i funkcjonalnością. Dzięki temu, w jak szybkim tempie rozrasta się branża wolnostojących kominków gazowych dostępna jest cała gama wariantów do wyboru. Możemy bez najmniejszych problemów dopasować wygląd kominka do osobistych potrzeb oraz naszego wnętrza. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Zyskujemy zatem zarówno ogrzane, ale i świetnie wyglądające pomieszczenie. Dodatkowo, wygoda, którą daje nam korzystanie z takiego rozwiązania jest nieoceniona. Nie ma obowiązku bowiem sprzątać pyłu i martwić się o brudną od sadzy posadzkę. W końcu zapominamy o obowiązku dorzucania drewna, wystarczy włączyć dopływ gazu i podziwiać piękno płonącego ognia. Dodatkowo możemy wybrać dużo wariantów, te odpalane tradycyjnie a także takie, które możemy włączyć za pomocą pilota. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które od zawsze marzyły o wygodnym i pięknym wnętrzu.

Jakie są pozytywne aspekty posiadania kominka gazowego?

Jest kilka plusów, powodujących, że coraz więcej ludzi decyduje się na zakup kominka gazowego, a nie klasycznego. Należą do nich:

  • bezpieczeństwo – jest to jedna z tych rzeczy, przez które najczęściej wybieramy właśnie kominki gazowe wolnostojące zamiast tradycyjnych. Brak smogu i brak spalin w otoczeniu naszym i naszej rodziny, a do tego, nowoczesne modele posiadają profesjonalne systemy zabezpieczeń.
  • Zamiast drewna – wkłady kominkowe – najczęściej wykonane ze stali, dzięki czemu nie trzeba martwić się obowiązkiem ich czyszczenia. Co oznacza – zero popiołu i konieczności dodatkowego sprzątania.
  • Banalnie prosta obsługa – nasza rola rozpoczyna się i kończy na podpaleniu (przy pomocy pilota lub tradycyjnie) i regulacja wielkości płomienia.
  • Znikoma awaryjność tego rozwiązania i brak konieczności częstego oraz drogiego oczyszczania przewodów kominowych.

Pewnie polubisz też...