Ślub i wesele

Moda męska – jak się ubrać na wesele?

Wesele jest dużym przeżyciem – nie tylko dla pary młodej jak i dla gości. Zazwyczaj jak zostaniemy zaproszeni na taką uroczystość to natychmiast pojawia się w naszej głowie pytanie – w co się ubrać? Co sprawi, że będziemy wyglądać dobrze podczas wesela przyjaciół albo kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii z reguły mają utrudnione zadanie, gdyż wybór kreacji dla kobiet jest bardzo duży. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i wiele wiele innych, a w szczególności obuwie. Ale czy to oznacza, iż mężczyźni mają utrudnione zadanie?

Klasyka a może coś innowacyjnego?

Wesela to jednak uroczystości, bądźmy szczerzy, zazwyczaj klasyczne. Z tego powodu często rodzi się pytanie – “czy można pójść w tym na wesele”? Kiedyś taka rozterka pojawiała się tylko wśród kobiet, gdyż ogólno przyjęty strój dla mężczyzn na wesele, to po prostu garnitur. Tak jest dnia dzisiejszego, ale na szczęście, zostało wprowadzony kilka udoskonaleń – w zależności od tego co się komu podoba oraz w czym dobrze się czuje. Nie ma już konieczności, aby garnitur był tylko czarny. Aktualnie może być on równie dobrze szary, granatowy a nawet bordowy. I będzie to dobrze wyglądać. Dzięki temu panowie mogą połączyć klasykę z elementami nowej mody.

Jakie elementy można ze sobą łączyć a czego się wystrzegać .

Rozwiązań jest wiele i są kwestią upodobań. Jednak warto zapamiętać, czego pod żadnym pozorem nie robić:
zupełny zakaz jeansów – nie ma o tym mowy! Nawet jeżeli może się wydawać, że doskonale wyglądają w połączeniu z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może się wydawać, że jest to niesprawiedliwe w stosunku do mężczyzn, gdyż kobiety, podczas wesel w gorące dni, mają krótkie sukienki albo suknie bez pleców. Jednak to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie kojarzy się zbyt elegancko – przez co prezentuje się zbyt “luzacko”
Dawniej panowała zasada o tym, aby nie zakładać czarnego garnituru – jednak aktualnie w tym temacie wiele się zmieniło – coraz częściej pan młody decyduje się na inny kolor aniżeli czerń – stąd też zasada nie jest zbyt adekwatna do obecnych standardów.

Jakie są plusy posiadania garnituru, który będzie uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę bardzo często kojarzą się z ogromnym wydatkiem. Wiele osób bowiem twierdzi, że nie mogą sobie pozwolić na tak wydatek. Ale warto pamiętać, że jest to opinia która narodziła się w czasach, kiedy większość mężczyzn na tego typu okazje, kupowała garnitury w sklepach odzieżowych. Jednak teraz, ceny na półkach sklepowych, zwłaszcza odzieżowych, rosną bardzo szybko. W związku z tym, koszt garnituru uszytego na miarę nie jest już taka kosmiczna, a wręcz przeciwnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie większy, ponieważ krawiec dokładnie nas wymierzy i idealnie dopasuje materiał. Co sprawi, że zakładając takie ubranie,poczujemy się jak w drugiej skórze. A wybierając się na wielogodzinną imprezę, najbardziej istotny, elementem jest nasza wygoda.