Sprzątanie

Na jakie koszta się przygotować przy firmie sprzątającej w Gdańsku i Gdyni?

Najczęściej firma sprzątająca umawiana jest do sprzątania biur, lokali usługowych albo ogromnych firm. Przeważnie spotykamy się z chęcią zaangażowania tego typu firmy w momencie, w którym najemcy wynoszą się z domu i nie chce im się sprzątać, albo już się wyprowadzili i zostawili syf, a właściciel nie ma ochoty sprzątać sam. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze jest zatrudnianie pomocy w sprzątaniu do zwykłych mieszkań i domów, w momencie kiedy mieszkańcy nie mają czasu lub umiejętności, a stać ich na firmę sprzątającą. Jak odbywa się ta usługa? Ile kosztuje firma sprzątająca w Gdańsku i w Gdyni i co składa się na taką cenę.

Dlaczego ceny za sprzątanie różnią się?

Koszt sprzątania domów i biur jest zależna od wielkości firmy, która będzie to robić. Ceny przy jednej osobie, która pracuje jako sprzątaczka będą niższe od dużej firmy, która zatrudnia kilkanaście lub kilkadziesiąt ludzi. Kolejna rzecz, od której będzie zależeć cena serwisu to czy planujemy zatrudnić osobę do posprzątania jednorazowo, czy regularnie, dla przykładu co dwa tygodnie.

Następny aspekt to miejsce – inne koszta za sprzątanie biur są w Gdańsku niż w malutkiej miejscowości. Ważne jest też czy Twój lokal do posprzątania jest w centrum miasta, czy może na obrzeżach.

Poza tym niesamowicie istotna jest wielkość sprzątanego lokalu i jego stan. Znacznie więcej czasu będzie sprzątane duże biuro, niż kawalerka. Co za tym idzie – im więcej czasu zajmuje praca tym droższy jest serwis. Tak samo z zabrudzeniem i naszymi oczekiwaniami co do sprzątania. Jeśli potrzebujemy odkurzania, umycia podłóg i starcia kurzy to nie zajmie to dużo czasu. Jeżeli natomiast chcemy aby umyć okna, fugi i lodówkę, albo żeby posprzątać mieszkanie po tym jak skończyliśmy remont – musimy wiedzieć, że będzie to droższe.

Jak wygląda sprzątanie mieszkań, a jak biur?

Sam proces sprzątania wygląda najczęściej identycznie, zapewne będzie się jednak różnić cena, czas, lub ilość osób sprzątających. Podczas sprzątania kawalerki wystarczy jedna sprzątająca osoba, biura najczęściej mają wielkie powierzchnie i jeśli chciałaby je sprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to niesamowicie dużo czasu. Z tego powodu w biurach przeważnie potrzebna jest więcej niż jedna osoba. Inny może być również zakres działań – w domu priorytetowe jest dla nas pozbycie się kurzu z szafek, wstawienie prania i wyprasowanie go, kiedy w biurach istotniejsze będzie ogarnięcie biurek, wyrzucenie śmieci i zdezynfekowanie łazienek.

Ile kosztuje sprzątanie biur w Gdańsku i Gdyni?

Cena zdecydowanie waha się zależnie od tego, czego potrzebujesz, jak duże jest pomieszczenie do sprzątnięcia i z jaką częstotliwością trzeba będzie to wykonywać. Zestawienia cen firm sprzątających w Gdańsku albo Gdyni mogą przedstawiać cenę za czas pracy albo za cały lokal. Za wysprzątanie lokalu do 40m2 powinieneś się spodziewać ceny w granicach 120-150 zł. Jeśli Twój lokal jest większy i ma przynajmniej 3 pokoje, ta cena zapewne zwiększy się nawet do 300 zł. Jeżeli pragniesz, żeby jeszcze umyć okna, dodaj do tego większą kwotę. Minimum 30 zł więcej zapłacisz za taką usługę w Gdańsku lub w Gdyni. Jeśli okna mają niestandardową wielkość, lub wymagasz umycia okien balkonowych, to dodaj przynajmniej 40zł. W przypadku kiedy masz domek jednorodzinny należy liczyć się z jeszcze większą kwotą – przynajmniej 100-150 zł więcej będzie Cię to kosztować w Gdańsku lub Gdyni. Zarządzający biurami będą musieli zapłacić za sprzątanie zdecydowanie najwięcej. Koszt tego świadczenia w Gdańsku i Gdyni to co najmniej 500 zł za powierzchnię 100-200m2. 

Wiedz, że podane tutaj ceny są niezobowiązujące. Wiele jest zależne od Twoich negocjacji z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na 100% odnajdziesz taką, która zaproponuje Ci atrakcyjną stawkę. Jedną z rekomendowanych firm w Gdyni jest Cleanness – sprzątanie biur.