Aranżacja

Piwnica – jak ją urządzić?

Niewątpliwie projektant wnętrz w Warszawie dokonując aranżacji piwnicy ma ciężki orzech do zgryzienia. Ciężko jest ukryć, że w piwnicy tkwi duży potencjał, w związku z czym warto go pomysłowo wykorzystać.

Salon w piwnicy? To możliwe!

To co powinno Ci przyświecać w tym, aby znaleźć idealny pomysł na piwnicę, to jak można ją urządzić funkcjonalnie i z pomysłem. Jeśli będziesz mieć odrobinę wyobraźni ten pokój stanie się centrum rozrywki lub po prostu pomoże z organizacją w domu. Piwnica pomoże Ci pozbyć się na przykład zbędnych szaf z sypialni czy też sprzętów AGD, zabierających przestrzeń w łazience. Pamiętaj również, że istotną rolę podczas aranżacji piwnicy odgrywa jednak projekt domu. Bezsprzecznie dobry plan będzie uwzględniać wielkość pomieszczenia w piwnicy oraz panujące w nim warunki. Ważne jest także aby piwnica była zagospodarowana zgodnie z trendami, jakie panują. Niemniej jednak wybierając dobrego projektanta wnętrz będziesz mieć pewność że salon w piwnicy będzie perfekcyjnie zaaranżowany.

Jakie style we wnętrzarstwie są teraz modne?

Style w urządzaniu wnętrz w 2022 roku są wyjątkowo kontrastowe. Na początku możemy zaobserwować, modę na styl klasyczny oraz fascynację środowiskiem naturalnym, z drugiej zaś strony widzimy trenda na oryginalne eksplozje kolorów i kształtów. Dodatkowo w bieżącym roku powróciła do wnętrzarstwa moda lat 80. Obserwujemy także u projektantek inspirację stylem orientalnym. Aranżacje wnętrz, w szczególności pokojów do spania w tym roku, są oparte na miękkich tapicerkach i przyjemnych dla dłoni tekstyliach. Wygraną tkaniną będzie welur, który nie dość, że jest miękki, to dodatkowo perfekcyjnie odbija światło, dzięki czemu jest to doskonały materiał do klasycznych wnętrz.

Pewnie polubisz też...