Ogrzewanie

Pompy ciepła – kto powinien w nią zainwestować?

Bezsprzecznie pompy ciepła słupsk i ich rozpoznawalność non stop rośnie. Taka metoda na ogrzewanie jest ekonomiczny i ekologiczny, co bardzo przekonuje Polaków do używanie ich. Kilka lat wstecz w naszym kraju zakupionych zostało aż 56,5 tysięcy pomp tego typu. Eksperci z Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła które służą do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o około 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Dofinansowanie na pompy ciepła – czy to możliwe?

W sklepach jest parę rodzajów pomp ciepła. Poniżej możesz zobaczyć jakie to są.

Pompy wodne – co należy o nich wiedzieć?

Bez wątpienia dzięki temu, że mamy ciągły dostęp do wody jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować każdego dnia. Często aby mieć wyżej wspomniany dostęp konieczne jest użycie pompy, która doprowadza wodę do miejsca zamieszkania a także ogródka. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo typów tych urządzeń. Pompy wodne znajdują zastosowanie w wielu typach instalacji, są one używane na przykład do: zaopatrzenia w wodę przez przepompowywania wody czystej i brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych a także sztucznych. Niemniej jednak o pompy trzeba dbać, a także trzeba liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co warto o nich wiedzieć?

Pompy hybrydowe, które nazywane są również pompami gruntownymi, stanowią interesującą alternatywę. Stosuje się je wtedy, gdy lustro wody znajduje się wysoko a sama instalacja wodociągowa ma być wykonana możliwie jak najniższym kosztem. Takie pompy samozasysające są często są wybierane do zasilania domków letniskowych, systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. A także wydajniejsze modele śmiało mogą być wykorzystywane także do celów przemysłowych czy do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu. Pamiętaj, aby dobrze o nią dbać i ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być konieczny.

Powietrzna pompa ciepła – co warto o nich wiedzieć?

Popularność takich pomp rośnie, bo na samym początku nie wymaga poniesienia wysokich kosztów. Ich źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz. Można je podzielić na to typu powietrze-powietrze lub powietrze-woda. Taką pompę można użyć niemalże w każdych okolicznościach. W tym wypadku konieczne bęzie jednak wyposażenie nieruchomości w inne, dodatkowe źródło ogrzewania, które będzie mogło wspomagać pracę pompu albo ją zastępowało wtedy, kiedy różnice temperatur w środku będą największe. Zalecane jest połączenie takiej pompy ciepła z układami niskotemperaturowymi.

Pewnie polubisz też...