Wykończenie

Postaw na podłogi drewniane renomowanych firm

Po wybudowaniu domu przychodzi czas na urządzanie wewnątrz. Wówczas jednym z istotniejszych wyborów z jakimi styka się właściciel jest wybór odpowiedniej, długotrwałej podłogi. Trzeba pamiętać, że jest to zakup na lata i warto postawić na jakość i trwałość na pierwszym miejscu. Podłoga oprócz trwałości powinna być bezproblemowa do czyszczenia, a co więcej sprawiać, że wnętrze stanie się przytulne. Są to powody, dla których warto wybrać podłogi drewniane. Tego typu podłogi można również położyć w kuchni, oczywiście pamiętając o odpowiedniej pielęgnacji. Po zamontowaniu podłogi można także drewno zaimpregnować właściwymi preparatami. Jest to dobre rozwiązanie dla osób kochających drewno, a nie przepadającymi za tradycyjnymi płytkami. Nie ma znaczenia czy mieszkamy w małej miejscowości, czy w dużym mieście jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia lub okolice Trójmiasta. Warto znaleźć godnego zaufania producenta podłóg z drewna, charakteryzujących się ładnym wyglądem i dużą trwałością. Cenieni producenci oferują najwyższej jakości materiały, które pięknie wyglądają. Gdzie szukać doskonałych podłóg z drewna? Jakiego producenta wybrać?

Źródło: Dom i styl – podłogi drewniane w Gdyni

Najwyższa jakość od lat – Boen

Firma Boen jest producentem podłóg z drewna mogącym pochwalić się wieloletnią tradycją. Jej początki sięgają XVII wieku. Dzisiaj jest to jeden z najważniejszych dostawców na rynku, działający w ponad 50 krajach na całym świecie. Jednym z najpopularniejszych wyrobów tego producenta jest jodła francuska. Szczególnie cenią ją sobie architekci, a także projektanci wnętrz. Poza tą odmianą, firma Boen ma bardzo rozbudowaną gamę kolorystyczną od jasnych, do prawie czarnych. Wybór jest urozmaicony, również w przypadku odcieni. W ofercie są podłogi olejowane, a także lakierowane. Szczególnie polecana jest podłoga, która zdobyła wiele nagród dzięki zaimpregnowaniu innowacyjnym lakierem. 

Tarkett – lider w nowoczesnych rozwiązaniach

Jest to producent, który na pewno zrewolucjonizował branżę podłóg drewnianych, a to za sprawą deski Lindermana. Jest to połączenie parkietu, oraz parkietu wielowarstwowego. Zastosowanie tej techniki pozwala na zapobieganie kurczeniu się drewna, co jest naturalnym procesem. Tarkett jest posiadaczem zakładów produkcyjnych prawie na całym świecie, co sprawia, że jest liderem w świecie podłóg z drewna. W swojej ofercie producent umieścił poza podłogami z drewna również winylowe i laminowane. Kiedy nie ma możliwości zastosowania desek o typowej grubości, Tarkett wprowadził do swojego asortymentu deskę fornirowaną. W ofercie tej firmy jest dużo wersji kolorystycznych od prawie białych, aż po całkiem ciemne. 

Ekologia w produkcji podłógdrewnianych -Abaro

Ten renomowany producent podłóg z drewna w swojej ofercie ma także rozwiązania, które najbardziej przypadną do gustu osobom ceniących sobie troskę o środowisko naturalne. Abaro swoje produkty impregnuje ekologicznymi i naturalnymi olejowoskami tłoczonymi z lnu ostu lub słonecznika. Abaro oferuje także duży wybór kolorów, szerokości deski, oraz grubości. Producent zaprojektował dwie najważniejsze linie produktów- klasyczną i Old Collection. Seria klasyczna charakteryzuje się wykończeniem przy użyciu przyjaznych dla zdrowia wosków roślinnych. Doskonale impregnują drewno, a jednocześnie pozwalają mu oddychać. Umożliwia to przyszłym użytkownikom podłóg stosować prace konserwacyjne lub naprawiać niewielkie ubytki własnoręcznie. Seria Old Collection to linia podłóg ręcznie postarzanych, które na końcu procesu produkcji impregnowane są odpornymi olejami. Zastosowane składniki są w pełni bezpieczne dla zdrowia i otoczenia. W tym przypadku każda partia desek ma swój jedyny, unikalny wygląd. Nie ma dwóch identycznych partii. Seria ta może także delikatnie zmieniać swój kolor aż do sześciu miesięcy po montażu. 

Tradycja rodzinna w podłogach drewnianych – Dąbex 

Dąbex jest wiodącym polskim producentem podłóg. To firma rodzinna z niemal 60 letnią tradycją. W swoim asortymencie posiada zarówno parkiety lite, jak również parkietowe czy przemysłowe. Przedsiębiorstwo może także pochwalić się wyjątkową dbałością o środowisko, zwłaszcza troszcząc się o równowagę lasów. Drewno, które przeznaczone jest do produkcji podłóg zostało pozyskane w sposób jak najmniej ingerujący   równowagę leśnego ekosystemu. Producent oferuje rozbudowaną gamę kolorystyczną drewna, a także ma w swoim asortymencie produkt szyty na miarę, czyli jodłę francuską. Jest to podłoga produkowana na specjalne zamówienie, przez co czas oczekiwania na gotowy produkt trochę się wydłuża. Poza tym szczególnym produktem do wyboru jest również parkiet lity, jodła klasyczna, parkiet dwuwarstwowy, mozaika przemysłowa, oraz deska dwuwarstwowa.

Jawor parkiet – polski producent podłóg

Jawor jest przedsiębiorcą będącym na rynku polskim już od 25 lat. Jej asortyment charakteryzuje się szerokim wyborem parkietów oraz desek dwuwarstwowych, które są szczególnie odporne na odkształcenia. Żeby zapewnić świetną wytrzymałość swoich wyrobów, producent pokrywa swoje deski aż ośmioma warstwami lakieru, albo trzema warstwami olejowosku. Podłogi tej firmy wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością, oraz dbałością o każdy drobiazg. 

Kaczkan -rodzinna firma od desek dwuwarstwowych

Kaczkan jest producentem polskim, będącym na rynku od 30 lat. Jego głównym produktem jest deska dwuwarstwowa. W swoim asortymencie ma urozmaiconą gamę kolorystyczną, oraz różne wykończenia. Przedsiębiorstwo szczególnie dba o poszanowanie środowiska naturalnego, jednocześnie troszcząc się o najwyższą trwałość swoich wyrobów. Drewno, które jest przeznaczone do wytwarzania podłóg spełnia najważniejsze normy zarządzania zasobami naturalnymi, oraz ma wszystkie certyfikaty potrzebne przez Unię Europejską.

Pewnie polubisz też...