Porządek

Skup złomu – co powinieneś poznać? praktyczne podpowiedzi

Aby rozpocząć zarządzanie jakiegokolwiek biznesu trzeba na starcie odpowiednio zapoznać się z jego specyfiką. W przedsiębiorstwach i domach jednorodzinnych z roku na rok rośnie nakład złomu. nie używane metale leżą odłogiem w schowkach, piwnicach i na podwórkach co utrudnia pracę. Pierwszorzędne jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Powinno być stosownie zagospodarowane oraz być specjalnie przeznaczone pod skup złomu w Warszawie – będzie trzeba uzyskać zgodę na ową działalność. Będzie to możliwe w miejscu, w którym, rejon służy do użytku przestrzennego lub gospodarczego. Następnie zatroszcz się o stanowisko, w którym uda Ci się gromadzić złom, samochód do odpowiedniego przewożenia przedmiotów oraz zezwolenie na zbieranie odpadów. Jeśli już mowa o potrzebnych – nie zapomnij o nabyciu dobrejwysokiej jakości wagi, dzięki której, dokonasz rzetelnego pomiaru.

Kwestia prawna – jak sposób zgodnie z prawem prowadzić swoją działalność gospodarczą. Gdzie w pierwszej kolejności udać się po opracowaniu planu i znalezieniu miejsca na działalność?

Później musi pojawić się decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, aby ją zdobyć musisz pójść do urzędu gminy. Następnie – licencja. Musisz ją mieć, żeby rozpocząć działanie własnego skupu złomu. Powinna być umieszczona na wszystkich Twoich pojazdach i zaświadczeniach. Aby ją uzyskać musisz opłacić opłatę licencyjną także donieść do gminy najważniejsze dane o firmie oraz tego czym się zajmuje, czyli: dane personalne właściciela, wybraną nazwę przedsiębiorstwa, miejsce, pod którym będzie można ją znaleźć Twoja firma, pozwolenia środowiskowe, numer rachunku bankowego który będzie oficjalnym rachunkiem Twojej działalności, zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenia o działaniach egzekucyjnych i zajęciach komorniczych. Taką licencję, musisz ponawiać co 3 lata. zapłaceniu licencji, oraz kiedy uda Ci się zdobyć wszystkie potrzebne dokumenty, od razu możesz udać się do Urzędu Skarbowego oraz ZUSu po to by złożyć odpowiednie wnioski. Do Urzędu Skarbowego należy podać przedsiębiorstwo które będzie działać na zasadzie spółki cywilnej. Następny krok to udać się do już najbardziej odpowiedniego dla nas banku, po to by otworzyć w nim rachunek bankowy dla swojego przedsiębiorstwa.

Po tym jak znajdziesz już miejsce i masz odpowiednie pozwolenia – poczynić dalsze kroki? 

Gdy dostałeś już perfekcyjne tereny i licencję przyszedł czas aby zdobywać nowych materiałów które będą przeznaczone na sprzedaż. Złom możnanależy pozyskiwaćzdobywać w wielu lokalizacja a także na wiele sposobów – aby osiągnąć ten cel musisz szczegółowo poznać rynek. W pierwszej kolejności zdobądź wiedzę, które materiały skupować, a jakie wręcz przeciwnie. Dowiedz się również, których kruszców powinieneś zupełnie unikać. Przy pomocy tego typu funkcjonalności możesz również pozyskać np. części do pralek czy samochodów i a także przy ich pomocy generować dodatkowy zysk. Kluczowy jest i segregacja odpadów tak, aby ewentualny klient miał uproszczone zadanie. Weź pod uwagę przede wszystkim o terenu. Odpady powinny być fachowo składowane oraz nie tworzyć zbyt potężnych stosów albo mieć groźnych kantów. Osoby pracujące powinny posiadać fachowe ubiory oraz obuwie. Nie zapomnij też o zabezpieczeniu klientówkontahentów i pracowników zatroszcz się również o własne – odpowiednio ubezpiecz się przed rabunkiem przez  zainstalowanie alarmu lub zatrudnienie firmy ochroniarskiej, szczególnie jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo na terenie większych metropolii takich jak Wrocław, Łódź czy Warszawa.

Pewnie polubisz też...