Wykończenie

Trendy wśród schodów nowoczesnych

Schody to podstawowe rozwiązanie stosowane w budynkach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość łatwego przemieszczania się między poziomami. Znacząca jest ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, choć nie mniej ważny jest kształt i forma. Dziś opiszemy ci obowiązujące trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak aby nowoczesne schody idealnie komponowały się w twoim wnętrzu. Znajdziesz tu kluczowe informacje o najpopularniejszych typach schodów, metodach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylistyki twojego wnętrza.

Schody w stylistyce minimalistycznej

Kiedy w twoich wnętrzach panuje minimalizm, a jesteś dopiero na etapie budowy domu, możesz postawić na schody wspornikowe, których struktura jest maksymalnie uproszczona. Najlepiej sprawdzi się tu najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Przy wyborze wykończenia stopni posiadasz zupełną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, aczkolwiek masz możliwość wybrać również z niemałej oferty płytek. Popularnym rozwiązaniem jest wybranie dopasowanego kolorystycznie do surowca wykończenia stopni do przylegającej ściany. Stworzy to idealne tło dla twoich schodów, a schody nie będą przytłaczały swoim gabarytem. 

Tradycyjne schody w nowoczesnej aranżacji – schody na zamówienie Gdańsk

Obszar pod schodami można zaprojektować na wiele sposobów. Istotne będzie to przede wszystkim w najmniejszych przestrzeniach, aby maksymalnie zużytkować dostępną przestrzeń. Jeśli szerokość biegów będzie odpowiednia, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, urządzić pracownię czy domowe biuro. Aby ta powierzchnia dobrze nam służyła, odpowiednio jest wybrać schody z zabudowanym czołem stopnia, aby pył oraz piasek nie dostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod schodami. Istotne jest również połączenie barierki ze stopniami, zastosowanie szklanej płyty umocowanej bezpośrednio do stopni w miejsce tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – ozdoba twojego wnętrza

Rzecz jasna schody poza swoją podstawową funkcją są ważnym elementem każdego pomieszczenia. Zważywszy na swoją wielkość, jak i połączenie dwóch pięter, mocno skupiają na siebie uwagę. Schody są więc kluczowym elementem każdego wystroju i dlatego należy dłużej zastanowić się nad ich formą, kolorystyką, czy strukturą materiału. Aby maksymalnie dopasować wybór schodów do swojego domu warto wybrać schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: www.stolmark.pl

Pewnie polubisz też...